XVII Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

XVII Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

Ponad trzystu mężczyzn w nocy z 17-18.06.2023r., wyruszyło na pątniczy szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pod hasłem “Kościół Chrystusowy drogą do zbawienia”. Przepełnieni modlitwą  oraz ze śpiewem na ustach wyruszyli, niosąc swoje osobiste oraz powierzone intencje przed oblicze naszej Matki. Pielgrzymów powitał  ks. Wiełsaw Lenartowicz, kapelan Rycerzy Kolumba z Rady 14004 organizującej pielgrzymkę.

Apel Jasnogórski rozpoczynający pielgrzymkę poprowadził  ks. bp. Marek Solarczyk  , który  skierował swoje słowa do zebranych mężczyzn. 

Jakże ważne jest to, co jest duchowe, co potrafi zrozumieć tylko dusza. Także to, czego nie zmierzymy, bo jak zmierzyć zasięg i poziom łaski w naszych sercach i duszach. Na ile żyjemy mocą sakramentów, które żeśmy przyjmowali, bo się je raz przyjmuje, a na ile jesteśmy zaangażowani i otwarci na te, które ponawiamy, jak Eucharystia, Pokuta. Ważne jest, aby słyszeć te pytania, które Bóg do nas kieruje poprzez życie, poprzez wydarzenia, poprzez ludzi, poprzez to, co może nas raduje, ale może i to, co sprawia, że nasze życie gdzieś się na chwilę zatrzymuje. To również i ten czas, kiedy uświadamiamy sobie, ze w to wszystko jest wpisany Bóg

– powiedział  bp. Marek, po czym udzielił zebranym błogosławieństwa na pielgrzymi szlak.

Pielgrzymi przemierzyli odległość blisko 26 kilometrów wspólnie modląc się, słuchając rozważań przygotowanych przez ojców duchownych oraz kontemplując w ciszy. Po drodze, na kilku przystankach bracia rycerze serwowali napoje : gorącą kawę i herbatę. W Taczowie podczas dłuższego odpoczynku, pielgrzymi pokłonili się przed obrazem Matki Bożej oraz podziwiali replikę obrazu “Bitwa pod Grunwaldem”. Następnie, byli częstowani gorącym posiłkiem przygotowanym przez braci Rycerzy Kolumba z Rady 14004.

Pielgrzymkę zakończyła  msza św. o godz. 6.00 w Bazylice Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Po mszy autokary zabrały pątników w drogę powrotną.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Księdza Biskupa, kapłanów którzy w drodze głosili konferencje oraz spowiadali, a w szczególności dla kapelana ks. Wiesława Lenartowicza, który był duchowym przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki.

 

Szczególne podziękowania ślemy  do Braci Rycerzy z Rady 14004 , którzy włączyli się w przygotowanie pielgrzymki, a także czuwali nad poprawnym przebiegiem oraz bezpieczeństwem w czasie pielgrzymowania

 Na ręce wszystkich braci pielgrzymów składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i już dziś zapraszamy na XVIII pielgrzymkę która odbędzie się już za rok !

 

 

Z Braterskim Pozdrowieniem

Vivat Jezus !!!

Andrzej Kacak