XVI Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

XVI Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

Już po raz szesnasty, ponad czterystu mężczyzn w nocy z 11-12.06.2022r., wyruszyło na pątniczy szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pod hasłem “Twórcza odwaga”, pod duchowym przewodnictwem ks. Rafała Grzywacza wyruszyli przepełnieni modlitwą oraz ze śpiewem na ustach, niosąc swoje osobiste oraz powierzone intencje przed oblicze naszej Matki. Pielgrzymów powitał  ks. Wiełsaw Lenartowicz, kapelan Rycerzy Kolumba z Rady 14004 organizującej pielgrzymkę.

“Będziecie się modlić za swoje rodziny, ale wszyscy chcemy mieć też za patrona św. Józefa, patrona Kościoła. Dzisiaj wszyscy tworzymy wspaniałą wspólnotę, która świeci blaskiem waszej obecności i waszej wiary” – powiedział ks. Lenartowicz.

Apel Jasnogórski rozpoczynający pielgrzymkę poprowadził  ks. bp. Marek Solarczyk  , który także skierował swoje słowa do zebranych mężczyzn.  ” Pielgrzymka jest okazją do refleksji, aby swoje życie złączyć z Bogiem. Modlę się, aby ten czas przyniósł umocnienie w tej twórczej odwadze, w tym, co będzie przyjęciem tego co Boże, aby było również umocnieniem wspólnoty, wiary i Kościoła oraz pielęgnowania dzieł Boga w świecie” – powiedział  bp. Marek, po czym udzielił zebranym błogosławieństwa na pielgrzymi szlak.

Pielgrzymi przemierzyli odległość blisko 26 kilometrów wspólnie modląc się, słuchając rozważań przygotowanych przez ojców duchownych oraz kontemplując w ciszy. Po drodze, na kilku przystankach bracia rycerze serwowali napoje : gorącą kawę i herbatę. W Taczowie podczas dłuższego odpoczynku, pielgrzymi pokłonili się przed obrazem Matki Bożej oraz podziwiali replikę obrazu “Bitwa pod Grunwaldem”. Następnie, byli częstowani gorącym posiłkiem przygotowanym przez braci Rycerzy Kolumba z Rady 14004.

Pielgrzymkę zakończyła  msza św. o godz. 6.00 w Bazylice Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Po mszy autokary zabrały pątników w drogę powrotną.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Księdza Biskupa, kapłanów którzy w drodze głosili konferencje oraz spowiadali, a w szczególności dla ks. Rafała Grzywacza, który był duchowym przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki.

 

Szczególne podziękowania ślemy  do Braci Rycerzy z Rady 14004 , którzy włączyli się w przygotowanie pielgrzymki, a także czuwali nad poprawnym przebiegiem oraz bezpieczeństwem w czasie pielgrzymowania

 Na ręce wszystkich braci pielgrzymów składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i już dziś zapraszamy na XVII pielgrzymkę która odbędzie się już za rok !

 

 

 

Z Braterskim Pozdrowieniem

Vivat Jezus !!!

Andrzej Kacak

video : Mirosław Kępka

fot. Mirosław Kępka