V Nocna Pielgrzymka Kobiet

V Nocna Pielgrzymka Kobiet

350 dzielnych Kobiet  nocą z 27/28 czerwca  przebyło 26 kilometrową drogę pielgrzymowania w  modlitwie i ze śpiewem  niosąc do Najlepszej Matki osobiste intencje. Pielgrzymkę, jako co roku, zorganizowali i nadzorowali bracia  Rycerze Kolumba z  Rady 14004 działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera w Radomiu. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło :”Wielka tajemnica wiary- Eucharystia daje życie”. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa pielgrzymka odbyła się z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego. Pod duchowym przewodnictwem Kapelana Rycerzy Kolumba, proboszcza tutejszej parafii ks. kan. Wiesława Lenartowicza pątniczki rozpoczęły wspólne pielgrzymowanie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

“Stajemy do apelu, to znaczy chcemy zdać Matce Bożej sprawozdanie, rozliczyć się ze wszystkiego, co jest radosne, ale także przyznać do tego, co jest smutne. Stanąć do apelu to znaczy wiedzieć, kim jestem i dokąd idę. Kim jestem – to znaczy, jakie wartości wyznaję. Jaką drogą chcę iść i dokąd chcę dojść? To jest motto naszego życia. Dlatego najpierw zróbmy szczery rachunek sumienia, zastanawiając się nad tym, co powiemy dzisiaj przez całą noc naszego pielgrzymowania naszej Matce i Królowej, która patrzy na nas oczami matczynymi. A przed Matką nic ukryć się nie da. Stańmy wiec w całej prawdzie i zróbmy rachunek sumienia” – powiedział ks. Wiesław.

Na kilku postojach, Panie mogły wzmocnić  się gorącymi napojami. Tradycyjnie w miejscowościTaczów pątniczki mogły pomodlić się przy kaplicy Matki Bożej Taczowskiej. Mogły podziwiać replikę obrazu- “Bitwa pod Grunwaldem” a w blasku potężnego ogniska przygotowanego przez miejscowych strażaków, zostały poczęstowane przez organizatorów gorącym posiłkiem, kawą, herbatą. Przy każdym poczęstunku organizatorzy udostępniali środki do dezynfekcji. Po dotarciu do Sanktuarium w Błotnicy, pątniczki wzięły udział w Mszy Świętej sprawowanej w intencji ich samych przez ks. Lenartowicza. Po nabożeństwie autokary odwiozły zmęczone lecz szczęśliwe kobiety w drogę powrotną do Radomia.

Wszystkim pielgrzymującym kobietom dziękujemy za udział w pielgrzymce i gratulujemy dotarcia do Sanktuarium i zapraszamy na kolejne pielgrzymowanie już za rok !

Serdeczne podziękowania składamy na ręce kapłanów, za duchowe wsparcie podczas pielgrzymowania a w szczególności dla Kapelana naszej Rady ks. kan. Wiesława Lenartowicza.

Podziękowania ślemy także do braci rycerzy z Rady 14004 , którzy zaangażowali się w przygotowania a także czuwali nad poprawnym przebiegiem oraz bezpieczeństwem w czasie pielgrzymki.

 

 

Z braterskim pozdrowieniem

Vivat Jezus !

Andrzej Kacak