Spotkanie u Mc’Givneya w styczniu 2024

SPOTKANIE U MC'GIVNEYA W STYCZNIU

7 stycznia w Domu McGivneya odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu “Spotkania u McGivneya”, którego organizatorem są Rycerze Kolumba naszej Rady 14004.  
Tym razem mieliśmy przyjemność wysłuchania konferencji naszego kapelana – księdza Wiesława Lenartowicza, który wygłosił wykład pt. “Boże Narodzenie – co świętuje moja rodzina?” Ksiądz Wiesław przypomniał słuchaczom genezę polskich tradycji bożonarodzeniowych podkreślając, że dla naszych rodaków, którzy w ramach represji po powstaniach narodowych czy później, w ramach deportacji obywateli polskich w głąb Związku Radzieckiego, na “nieludzkiej ziemi”, pielęgnując zwyczaje naszych przodków, dbali o zachowanie polskości.
Po konferencji, naszych gości podzieliliśmy na trzy zespoły, w których członkowie, korzystając z własnego doświadczenia życiowego, próbowali dzielić się z innymi dobrymi praktykami, mającymi sprawić, że celebrowanie Świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach będzie pełne i świadome, przeżywane w duchu katolickim.
Doświadczenia dwóch pokoleń mężczyzn uczestniczących w spotkaniu, pozwoliło wymienić się zaskakującymi dla obydwu grup spostrzeżeniami.
Styczniowe spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę, 11 lutego o godz. 15.00, w Domu McGivneya przy ul. Wernera 57.

Z rycerskim pozdrowieniem

Vivat Jezus !

Maciej Zwierzyński