Radomski Orszak Trzech Króli 2024

Radomski Orszak Trzech Króli 2024

Po raz 12  radomscy Rycerze Kolumba  przy współpracy z radomskim Urzędem Miejskim pod organizacyjnym przewodnictwem  Księdza Kapelana Gabriela Marciniaka i braci z Rady 15216 przy współpracy  radomskich Rad Rycerzy Kolumba oraz znacznym udziale braci z rady 14004 zorganizowali przemarsz  ulicami naszego miasta Orszaku Trzech Króli – radosnego, kolorowego korowodu prowadzonego przez jeźdźców konnych. Tegoroczny Orszak Trzech Króli zorganizowany był pod hasłem ” Tobie, Królu i Panie, kłaniają się radomianie”.

 W Święto Objawienia Pańskiego, mieszkańcy Radomia  dopisali rekordową frekwencją. Wszyscy spotkali się na radomskim Rynku by rodzinnie uczestniczyć w ulicznych jasełkach, zamanifestować przywiązanie do Wiary i Tradycji aby w przestrzeni publicznej utrwalił się obyczaj niesienia hołdu, jaki złożyli Dzieciątku Jezus Trzej Mędrcy ze Wschodu.

    Orszak, przy udziale Księdza Biskupa Ordynariusza Marka Solarczyka, przedstawicieli władz miasta, władz parlamentarnych i samorządowych oraz dzieci, młodzieży i radomian przebył drogę od Rynku Miejskiego do Placu Corazziego. Na pięciu  scenach ustawionych na drodze uczestnicy korowodu obejrzeli inscenizacje ewangeliczne przygotowane przez młodzież radomskich szkół.

Na zakończenie uczestnicy przemarszu oddali hołd Dzieciątku Jezus składając pokłon przy zorganizowanej żywej szopce. Ze sceny ustawionej przed Urzędem Miejskim uczestnicy orszaku mogli wysłuchać koncertu kolęd . Ksiądz Biskup Marek podziękował uczestnikom za przybycie oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Złożył wszystkim życzenia : ” 6 stycznia – Święto Objawienia Pańskiego to jest ten czas, w którym chcemy dziękować Panu Bogu za to, że jest, za to, że my możemy z Nim być. Życzę wam, moi drodzy, aby dzisiejsze święto umocniło tę obecność Boga ze wszystkimi Jego darami w waszym życiu.”

Z braterskim pozdrowieniem

 
Vivat Jezus!
 
Andrzej Kacak