Nocna Pielgrzymka Mężczyzn 2021

NOCNA PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN 2021

Jubileuszowa Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Matki Bożej Pocieszenia.

Nocą z dnia 19 na 20 czerwca blisko 300 osobowa kolumna mężczyzn przemierzała po raz piętnasty trasę pielgrzymią z Kościoła M.B. Częstochowskiej na radomskim Kapturze do sanktuarium Matki Bożej w Starej Błotnicy. Pielgrzymkę tą rokrocznie organizują Rycerze Kolumba rady 14004 w Radomiu zabezpieczając ją logistycznie i  technicznie . Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn , jak i odbyta tydzień wcześniej przez  kobiety,  przebiegała pod hasłem „ Józef i Maryja Normalna Rodzina”.

Przed wyruszeniem na trasę pielgrzymią mężczyzn pobłogosławił bp Marek Solarczyk. Ordynariusz radomski poprowadził rozważanie Apelu Jasnogórskiego, w który nawiązał do przeżywanego w Kościele Roku św. Józefa: – Prosimy dziś o szczególne orędownictwo św. Józefa. Jak mówi Biblia, był człowiekiem sprawiedliwym. Potrafił z całą jasnością przyjąć, dostrzec i potem szanować to dobro, które Bóg ofiarowuje i zawierza, dobro, które Bóg stawia wobec każdego z nas i które wpisuje w tych, z którymi żyjemy. 

W drodze do Matki Bożej  mężczyźni pod duchowym przewodnictwem Ks. kan.Wiesława Lenartowicza , proboszcza parafii i Kapelana Programowego Rycerzy Kolumba w Polsce, uczestniczyli we wspólnej modlitwie  i śpiewie niosąc intencję Swoje i powierzone.  Dzięki posłudze  Kapłanów mężczyźni mięli okazję  skorzystać z Sakramentu Pokuty i indywidualnej rozmowy duszpasterskiej.                                                                                                                     Z uwagą wysłuchali Ks. doktora Jacka Kucharskiego, biblistę i Kapelana rady 17586 w Radomiu. W konferencji tematycznej Ksiądz Doktor  porywająco mówił  o ojcostwie i Św. Józefie jako wzorze ojca zaś były Delegat Stanowy R.K. Polsce , brat Andrzej Anasiak,  przybliżył pątnikom postać błogosławionego Ks. Michała McGivney, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba oraz wskazał aktualność  Jego wizji  w  obecnym czasie.

W Taczowie,  miejscu odpoczynku  w parku historycznym  „ Rycerze Bogurodzicy„  przy płonącej watrze, przygotowanej przez tutejszych strażaków,  Rycerze Kolumba przygotowali tradycyjny poczęstunek dla strudzonych pielgrzymów serwując treściwą „ rycerską grochówkę” ,  kawę i herbatę.

Rankiem przed kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Starej Błotnicy pielgrzymów witał błogosławieństwem kustosz tego sanktuarium Ojciec Piotr Urbanek.

Msza Święta w intencjach niesionych zakończyła XV Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn a pielgrzymi  podstawionymi autobusami zostali rozwiezieni do domów z zapewnieniem ,że SPOTKAMY SIĘ JUŻ ZA ROK.

 

Vivat Jezus !

Funkcjonariusze Rady 14004 w Radomiu.