Nocna Pielgrzymka Kobiet 2021

NOCNA PIELGRZYMKA KOBIET 2021

“Józef i Maryja, normalna Rodzina “- takie hasło przyświecało tegorocznej, szóstej już pielgrzymce nocnej kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Ponad pół tysiąca pań, nie zważając na kapryśną aurę, w strugach ulewnego deszczu wyruszyło  z modlitwą i śpiewem na ustach w nocną wędrówkę aby o świcie pokłonić się przed obliczem Matki Bożej. Pielgrzymowanie tradycyjnie rozpoczął Apel Jasnogórski w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na radomskim Kapturze. Modlitwę poprowadził a następnie pobłogosławił na drogę bp Marek Solarczyk.

– Moje drogie bohaterki! Mam w pamięci pielgrzymkę z Warszawy na Jasną Górę, kiedy jeszcze byłem uczniem szkoły średniej, że jak zaczęło padać w Warszawie, to nie skończyło do kaplicy Matki Bożej. Życzę mocy Ducha. 12 czerwca jest wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Nie może być nic piękniejszego jeżeli chodzi o tajemnicę kobiety idącej przez swoje życie z Bogiem. 

Życzę wam, aby ten czas waszego pielgrzymowania był odnowieniem miłości, jaką Bóg was obdarza i jaka przez was jest ofiarowana waszym bliskim i każdemu, z kim jesteście na drodze waszego życia. – mówił bp Solarczyk.

Pielgrzymkę, po raz szósty przygotowali Rycerze Kolumba z rady 14004.  bracia jak zwykle zadbali o bezpieczeństwo oraz o to aby złagodzić paniom trudy pielgrzymowania przygotowując na kilku postojach gorącą kawę i herbatę.          W taczowskim parku historycznym bracia zorganizowali dłuższy odpoczynek gdzie pątniczki, mogły posilić się gorącą, pożywną zupą.                         Pielgrzymkę zakończyła Msza Św. o godz. 6.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy .

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich braci rycerzy, kapłanów oraz wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pielgrzymki.

Serdeczne Bóg zapłać !

 

Z Braterskim Pozdrowieniem

Vivat Jezus !

Funkcjonariusze Rady 14004