Najwyższy Kapelan Rycerzy Kolumba z wizytą w Radomiu

Najwyższy Kapelan Rycerzy Kolumba z Wizytą w Radomiu

Po raz pierwszy w historii Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce, Najwyższy Kapelan Rycerzy Kolumba, Arcybiskup Baltimore – William Lori, odwiedził Radę Lokalną. Jako jedna z pierwszych Rad w naszym kraju mieliśmy zaszczyt przyjąć tak wspaniałego gościa.

W program wizyty obejmował: spotkanie w Sali Rycerskiej z Kapelanami z Radomia, Kozienic i  Warszawy, przedstawienie prezentacji z działań Rycerzy Kolumba w Polsce oraz naszej Rady 14004. Po zakończonym spotkaniu Abp. Lori wręczył Kapelanom pamiątkowe medale Rady Najwyższej Knights of Columbus. Następnie zebrani udali się do Kościoła na wspólną modlitwę i adorację, modląc się o kanonizację Bł. Ks. McGivney’a.

Kapelan Rady 14004, Ks. Wiesław Lenartowicz oprowadził gościa po nowo powstającym domu Błogosławionego Ks. Michaela McGivney’a by pokazać postępy trwających prac budowlanych. W trakcie wizyty na prośbę Ks. Wiesława, Arcybiskup William Lori poświęcił krzyż, który będzie znajdował się w nowym domu im. Ks. Michaela McGivney’a.

Następnym punktem spotkania było zwiedzanie Centrum Logistycznego, gdzie od początku wojny w Ukrainie, przygotowywane są paczki żywnościowe dla potrzebujących. Tego dnia wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu pracowali na „linii produkcyjnej”, szykując paczki do kolejnego transportu. Osobiście Abp. Lori przygotował jedną z paczek, aby poznać krok po kroku każdy etap pakowania.

Na zakończenie każdy z uczestników mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.   

 
 
 
 
 

Z Braterskim Pozdrowieniem 

Vivat Jezus !

Adrian Pawłowski

fot. Sebastian Nycz, Adrian Pawłowski