Męski Różaniec w Maju

MĘSKI RÓŻANIEC W MAJU

Majowy Męski Różaniec w Radomiu u „ Św. Piotra „.

 

Kolejne, comiesięczne męskie spotkanie modlitewne rozpoczęło się w niedzielę, 9 maja o godz. 15.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Piotra Apostołana radomskim osiedlu Gołębiów II. Zebranych w kościele mężczyzn przywitał proboszcz parafii Ks. Kan. Henryk Mochol przedstawiając historię powstania i rozwoju parafii. Modlitwy , których intencją jest powierzenie Bogu naszej ojczyzny i polskich rodzin, rozpoczęła Msza Św. którą celebrowali ; Kapelan Programowy Rycerzy Kolumba w Polsce Ks. Kan. Wiesław Lenartowicz, Kapelan rady rycerskiej na radomskim Obozisku Ks. Kan. Gabriel Marciniak, proboszcz – gospodarz Ks. Kan.Henryk Mochol oraz gość specjalny Ks. prof. Marek Tatar. Ksiądz Profesor wygłosił do zebranych homilię w której rozwinął aspekty dotyczące pojęcia „Miłości”.

Przed rozpoczęciem modlitwy różańcowej zwyczajowo zaproszony Gość Specjalny kieruje do mężczyzn osobiste świadectwo lub tematyczną konferencję.  Ks. prof. Marek Tatar, kapłan diecezji radomskiej, teolog, krajowy duszpasterz powołań, nauczyciel akademicki i prodziekan Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie, podjął temat „Powołania „. Mówił „Rodzina jest tym podstawowym środowiskiem, w którym człowiek przychodzi na świat, a więc otrzymuje pierwsze powołanie, powołanie do istnienia, do życia. To rodzina jest miejscem, gdzie człowiek wchodzi do Kościoła, do Kościoła domowego, a więc otrzymuje powołanie do chrześcijaństwa. I wreszcie to rodzina, dom są miejscem, w którym dojrzewa się do decyzji ostatecznej, podjęcia powołania kapłańskiego, zakonnego czy małżeńskiego. Dzisiaj, w dobie tak mocnego, jak niektórzy podkreślają, kryzysu powołań, aczkolwiek ja bardziej skłaniam się do tego, że jest to kryzys człowieka, a nie kryzys Pana Boga, jest to bardzo ważne.  Pan Bóg nie oszczędza łaski powołań, natomiast my mamy problem z tym, żeby właściwie się określić w tym świecie, w którym żyjemy, i jaka jest nasza tożsamość. Bo tak naprawdępowołanie to jest właściwe odczytanie swojej tożsamości .”

Ponad stu osobowa grupa mężczyzn, zebranych wokół Krzyża Misyjnego umiejscowionego przy kościele , pod przewodnictwem Ks. Kapelana Wiesława podjęła majową modlitwę do Matki Bożej litanią loretańską. Wspólny męski różaniec wsparty był intencjami osobistymi jakie złożyli mężczyźni na przygotowanych kartkach . Modlitwa ta była mocnym świadectwem wspólnoty katolickich mężczyzn i aktem zaufania w powierzeniu spraw ojczyzny i polskiej rodziny Opatrzności Bożej.

Rycerze Kolumba wsparli także inicjatywę Centrum Życia i Rodziny i korzystając z okazji spotkania mężczyzn, zbierali podpisy pod petycją do polskiego sejmu o ustanowienie 19 marca Dniem Ojca w uroczystość Świętego Józefa.

Na zakończenie, po wzajemnym podziękowaniu za wspólną modlitwę, ksiądz Kapelan Wiesław zaprosił mężczyzn na kolejny, czerwcowy „Męski Różaniec” w dniu 6 czerwca na godz. 15.00 do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul Kozienickiej 143/145 (dawniej Rajec Poduchowny).

 

Vivat Jezus !

Andrzej Trzosek