Męski Różaniec styczeń 2022

MĘSKI RÓŻANIEC STYCZEŃ 2022

W niedzielę 07.12. radomscy Rycerze Kolumba spotkali się na comiesięcznym Męskim Różańcu, tym razem w parafii pw. Chrystusa Kapłana, znajdującego się na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Eucharystii przewodniczył Ordynariusz Bp. Marek Solarczyk wraz z Proboszczem kaplicy Ks. Rafałem Widulińskim, Ks. Wiesławem Lenartowiczem oraz Ks. Gabrielem Marciniakiem. W wygłoszonej Homilii Bp. Solarczyk zwrócił uwagę na religijne zaangażowanie Rycerzy Kolumba w Polsce słowami:  „To jest wpisane w naszą wspólnotę, że nad każdym z nas Bóg wypowiedział i wypowiada to wyjątkowe wyznanie i potwierdzenie swojej miłości, mówiąc: “To jest moje dziecko umiłowane, w którym mam upodobanie”. Mamy świadomość, ile my potrzebujemy w sobie troski, wrażliwości, ciągłego poszukiwania, aby rzeczywiście słyszeć głos Boga, aby wierzyć w Jego miłość, aby nie dać sobie jej odebrać i wierzyć w to, że Bóg jest w tym świecie, który nas otacza. I ta Jego miłość zwycięża i zwycięży.”

Po zakończonej Eucharystii Świadectwo Wiary wygłosił Brat Stefan Grzywacz sponsor i wykonawca Kaplicy Wieczystej Adoracji  pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Jedlni Kolonii, wspominając współpracę z inicjatorem Ojcem Josephem Vadakkel ze Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszego Sakramentu z katolickiego stanu Kerala w Indiach.

Następnie uczestnicy udali się na dziedziniec seminarium, gdzie przed figurą Matki Bożej rozważano Tajemnice Światła. Po zakończonej modlitwie różańcowej Ks. Wiesław Lenartowicz zaprosił wszystkich uczestników do refektarza na wspólny opłatek oraz słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Na zakończenie spotkania opłatkowego Były Delegat Stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce Brat Andrzej Anasiak w imieniu Naszej Rady 14004 przekazał na ręce Rektora Seminarium Ks. Marka Adamczyka stypendium dla wybranego przez Rektora studenta seminarium. Kolejny Męski różaniec odbędzie się 06.02. w parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Skrajnej 5 oś. Wośniki.

Z Braterskim Pozdrowieniem 

Vivat jezus !

Adrian Pawłowski

fot. Adrian Pawłowski, Norbert Płokita