Męski Różaniec kwiecień 2022

MĘSKI RÓŻANIEC KWIECIEŃ 2022

Po raz kolejny , ponad setka mężczyzn mimo bardzo  zimowej jak na  kwiecień  pogody, spotkała  się na Męskim Różańcu . Tym razem gościli nas Ojcowie Bernardyni w kościele Świętej Katarzyny przy ulicy Żeromskiego.
Tradycyjnie Męski Różaniec rozpoczął się Mszą Świętą,  którą odprawił Ksiądz Kapelan Wiesław Lenartowicz, który wygłosił  do zebranych homilię. Na początku Eucharystii  wszystkich  powitał Ojciec Gwardian, który opowiedział pokrótce historię klasztoru.
Po  zakończonej Eucharystii,  głos zabrał gość specjalny ze Stanów Zjednoczonych  dominikanin O. Jonathan Kalisch – Dyrektor Programowy Kapelanów z Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba . W konferencji, którą wygłosił ,  między innymi bardzo serdecznie dziękował za zaangażowanie  i pomoc na rzecz narodu Ukraińskiego i prosił, aby  nie ustawać w tej pomocy. Porównał ten czas,  z okresem kiedy Ksiądz Michał McGivney 140 lat temu zakładał zakon Rycerzy Kolumba, których celem  była pomoc biedniejszym rodzinom i  matkom  z dziećmi, które straciły swych mężów.
 Następnie uczestnicy procesyjnie przeszli przed figurę Matki Bożej przed kościołem i tam odmówili wspólnie różaniec, podczas którego odczytywane były intencje, z którymi przyszli zgromadzeni mężczyźni.
Na koniec zebrani odśpiewali Apel Jasnogórski, po którym  Ojciec Jonathan Kalisz i Ksiądz Kapelan Wiesław Lenartowicz udzielili wszystkim Błogosławieństwa.
Następny Męski Różaniec odbędzie się 8 maja w kościele Garnizonowym na Placu Konstytucji.
 
 
 
 
 

Z Braterskim Pozdrowieniem 

Vivat Jezus !

Mirosław Kępka