Droga Krzyżowa Pokoju 2023

DROGA KRZYŻOWA POKOJU 2023

W Pierwszy Piątek Wielkiego Postu, w rocznicę wybuchu  wojny w Ukrainie modliliśmy się o pokój i pojednanie rozważając Stacje Drogi Krzyżowej. Do wspólnej modlitwy zaprosili Rycerze Kolumba z Rady 14004 działającej przy  parafii M.B Częstochowskiej. Spotkanie modlitewne rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Marcin Pietras.  

 “Wojna jest złem. Każda agresja jest złem. Potępiamy to wszystko i chcemy dziś, gromadząc się na modlitwie, najpierw eucharystycznej, a później w Drodze Krzyżowej, prosić dobrego Boga o pokój. Prosić o pokój wszędzie tam, gdzie trwa wojna, gdzie jest nienawiść, gdzie nie ma pokoju, gdzie króluje chaos. Chcemy prosić dobrego Boga, aby wszędzie tam wlał swój pokój. Niech ta intencja towarzyszy nam nie tylko dziś, ale każdego dnia w naszych modlitwach”

– powiedział ks. Marcin rozpoczynając Eucharystię. Po Mszy św. rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Zebrani niosąc zapalone świece przeszli ulicami  parafii. We wspólnej modlitwie wzięły udział grupy modlitewne naszej parafii.  Członkowie “Domowego Kościoła”, “Grupy Modlitewnej Ojca Pio”, ” Kół Żywego Różańca”, “Oazy” oraz “Rycerzy Kolumba”  wraz z parafianami na przemian nieśli krzyż oraz czytali przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej. W modlitwie uczestniczyli Uchodźcy dlatego rozważania były czytane w dwóch językach, polskim i ukraińskim. Rozważania w Języku ukraińskim czytała Pani Marica, która od kilku miesięcy wraz z dziećmi przebywa w Radomiu. Modlitewne spotkanie zakończyło się na schodach naszej Świątyni gdzie pasterskiego błogosławieństwa udzielił bp Marek Solarczyk.

 

Z Braterskim Pozdrowieniem 

Vivat Jezus !

Andrzej Kacak