Łuczniki dla Afryki

        ” ŁUCZNIKI DLA AFRYKI „


 

   Zakończyliśmy zbiórkę maszyn do szycia w ramach projektu „Łuczniki dla Afryki”. Zebraliśmy blisko 350 łuczników, które sukcesywnie serwisujemy. Na tym etapie zbieramy fundusze na remont urządzeń oraz zakup części zamiennych, igieł i nici.

  Niebagatelny koszt stanowi także transport do Afryki. Poniżej znajduje się nr rachunku bankowego, na  którym zbieramy środki niezbędne do sfinalizowania naszej akcji. Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy do wsparcia naszego szczytnego celu a tym wszystkim, którzy już się przyłączyli serdecznie dziękujemy.

   Projekt polegał na zebraniu używanych maszyn do szycia, które po przeglądzie w serwisach trafią do misji katolickiej w Zambii, prowadzonej przez księży pochodzących z diecezji radomskiej Grzegorza Zbroszczyka oraz Marcelego Prawicę. Pomysłodawcą projektu był ksiądz Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. To on już kilka lat temu dostrzegł potrzebę konkretnego wsparcia naszych misjonarzy. Brakowało jednak rąk do pracy, bo to ogromny projekt, wymagający zaangażowania wielu osób. Sama akcja informacyjna oraz zbiórka, magazynowanie, serwis i transport do Afryki wymaga ogromnego nakładu sił. 
  Przygotowaliśmy plakaty oraz ulotki zachęcające do przekazania nam używanych maszyn, które rozkleiliśmy we wszystkich radomskich parafiach. Planowaliśmy, że jeśli akcja spotka się z życzliwością mieszkańców Radomia, będziemy chcieli rozszerzyć ją na całą diecezję. Po nagłośnieniu akcji  przez Polską Agencję Prasową odzew był olbrzymi. Telefony oraz maile otrzymywaliśmy z całego kraju a także z zagranicy. Wiele osób wsparło nasze dzieło finansowo.

   Już w fazie przygotowywania naszej akcji otrzymaliśmy informacje, że maszyn do szycia potrzebują także inne diecezje afrykańskie. Naprawione maszyny trafią także do kolejnych misji rozsianych po kontynencie afrykańskim min. do Kahangala w Tanzanii.

   Misjonarze przekonują, że jedna maszyna może dać utrzymanie całej afrykańskiej rodzinie.

  Wesprzyj naszą akcję finansowo. Zebrane środki pozwolą wyremontować maszyny, zakupić części zamienne, igły, nici oraz sfinansować transport do ośrodków  misyjnych w Afryce.

Wpłać dowolną kwotę na konto Radomskiej Rady Rycerzy Kolumba: BGŻ 50 2030 0045 1110 0000 0313 1820    z  dopiskiem  – „Łuczniki dla Afryki”
Bóg zapłać!