Męski Różaniec w grudniu 2020

GRUDNIOWY MĘSKI RÓŻANIEC 2020

 

Jak co miesiąc radomscy Rycerze Kolumba zaprosili mężczyzn naszego miasta do wspólnej Modlitwy Różańcowej. Tym razem spotkaliśmy się w parafii pw. Świętego Krzyża na Halinowie.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, której przewodniczył ksiądz Gabriel Marciniak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Niezwykle inspirującą homilię, przesyconą przykładami z codziennego życia, wygłosił nasz kapelan, ksiądz Wiesław Lenartowicz. Mówił w niej o tym, że  żyjemy w ciekawych czasach, w których ludzie zaczęli się ścigać
w korzystaniu z przyjemności tego świata. Ale wystarczy kryzys, choroba w domu czy epidemia, aby życie ludzkie zmieniło się nieodwracalnie.
My chrześcijanie oczekujemy na powtórne przyjście Chrystusa. Nie czekamy jednak na narodziny w Betlejem, bo te się już dokonały. Czekamy na Jezusa, który przyjdzie sądzić żywych i umarłych. I do tego etapu powinniśmy się przygotować poprzez szczere pojednanie z bliskimi oraz z Bogiem w sakramencie pokuty.
Tradycją naszych spotkań stało się zapraszanie wyjątkowych gości, którzy wygłaszają przed zebranymi mężczyznami świadectwo swojej wiary.  Tym razem swoją obecnością zaszczycił nas porucznik Karol Cierpica, uczestnik misji w Afganistanie. W 2013 roku, podczas zamachu terrorystycznego na bazę w Ghazni, został on uratowany przez amerykańskiego żołnierza Michaela Ottisa, który pomoc Polakowi przypłacił własnym życiem.
Wydarzenie to stało się początkiem nawrócenia naszego gościa, który dziś jest gorliwym katolikiem, aktywnie działającym we wspólnocie ewangelizacyjnej.

Pan Cierpica wygłosił świadectwo, które nikogo nie pozostawiło obojętnym. Wspominał
o swoim zmaganiu się z grzechem, o depresji oraz o traumie po zakończeniu służby.
Dzięki Bogu, wsparciu swojej rodziny oraz modlitwie odzyskał wiarę, zdrowie oraz serdeczne relacje z bliskimi.

Po wysłuchaniu świadectwa, które nagrodzone zostało gromkimi brawami, odmówiliśmy Modlitwę Różańcową.

 

 

Z Braterskim Pozdrowieniem 

Vivat jezus !

Maciej Zwierzyński

 

Pełne świadectwo porucznika Cierpicy