Męski Różaniec w Mieście w Lutym

Męski Różaniec w Mieście w Lutym

W niedzielę 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego mężczyźni naszego miasta spotkali się po raz piąty, tym razem w kościele p.w. Świętego Rafała Kalinowskiego na osiedlu Ustronie w Radomiu aby wspólnie modlić się za rodziny i ojczyznę.

Mszę Świętą celebrował proboszcz parafii Ks. Marek Plewniak w koncelebrze z kapelanami radomskich Rycerzy Kolumba Księdzem Wiesławem Lenartowiczem i Gabrielem Marciniakiem. Katechezę do licznie zebranych mężczyzn wygłosił Kapelan rady 17052 i proboszcz parafii Świętego Alberta Ks. Marek Janas.

Po Mszy Świętej jeden z braci rycerzy podzielił się z zebranymi swoim doświadczeniem działania Łaski Bożej i opowiedział  swoją drogę wyjścia z nałogu hazardu. Dając świadectwo wiary w nieograniczone Miłosierdzie Boże zachęcał mężczyzn do całkowitego oddanie siebie i swoich rodzin Chrystusowi.

Ponad 300 mężczyzn, z różańcem w dłoni i świecami, tworząc długi szpaler przeszli pod kapliczkę usytuowaną na rogu ulic Grzecznarowskiego i Kwiatkowskiego niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej. Pod przewodnictwem Ks. Kapelana Wiesława Lenartowicz zebrani wysłuchali rozważań Różańca Świętego i modlili się w intencji swoich rodzin i ojczyzny. Po modlitwie różańcowej tradycyjnie mężczyźni podziękowali sobie uściskiem dłoni  za dar wspólnego spotkania.

Ksiądz Kapelan podziękował wszystkim kapłanom i mężczyznom za to budujące spotkanie modlitewne i zaprosił wszystkich na kolejne , które odbędzie się 1 marca o godz. 15.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach.

Funkcjonariusze rady 14004 Rycerzy Kolumba dziękują wszystkim braciom rycerzom, także z innych radomskich rad, za zaangażowanie i pomoc przy zorganizowaniu tego spotkania.

Z braterskim pozdrowieniem

Vivat Jezus !

Andrzej Trzosek