Męski Różaniec w Czerwcu

Męski Różaniec w Czerwcu

W pierwszą niedzielę czerwca, w kościele Księży Filipinów przy ul. Grzybowskiej, po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, blisko 150 mężczyzn spotkało się na Męskim Różańcu organizowanym przez Rycerzy Kolumba.
Wspólną modlitwę poprzedziła Msza św. celebrowana przez ks. Piotra Woszczyka, gospodarza i jednocześnie proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Świata oraz ks. Wiesława Lenartowicza, kapelana Rady 14004, który wygłosił homilię.

Po zakończonej Eucharystii zebrani wysłuchali konferencji, którą wygłosił były Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce, brat Andrzej Anasiak.
Brat Andrzej mówił o tym jak ważna jest męska przyjaźń. Następnie wszyscy przeszli na plac przed świątynią, gdzie usytuowana jest figura Matki Bożej Królowej Świata. Tam odmówili modlitwę różańcową.  

Na zakończenie uroczystości ksiądz Lenartowicz, dziękując za przybycie, zaprosił wszystkich mężczyzn do licznego uczestnictwa w następnym męskim spotkaniu różańcowym oraz zachęcał do przyprowadzenia swoich synów, ojców, braci i przyjaciół.

Kolejny Męski Różaniec odbędzie się w niedzielę, 5 lipca o godz. 15.00, w kościele pw. Świętej Rodziny przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu.

 

Z Braterskim pozdrowieniem

Vivat Jezus !

Andrzej Kacak